Exclusive Crown Paints

Crown – Angielskie Farby Klasy Premium.

W ostatnich latach zaistniały istotne zmiany w sposobie dekorowania wnętrz lokali rezydencjalnych (mieszkań i domów mieszkalnych) i użytkowych (biura, lokale handlowe, hotele itp.). Zmiany te w negatywny sposób wpłynęły na globalną ilość rolek tapet jakie są stosowane w dekoracji wnętrz. Wprawdzie modne stało się tapetowanie jednej ściany a konsument w takich sytuacjach akceptuje wyższą cenę za pojedynczą rolkę ale w konsekwencji farby odebrały wiele ścian tapetom. Tam gdzie tradycyjnie wszystkie cztery ściany tapetowano – obecnie wprowadzone zostały uzupełniająco farby. Tam gdzie tylko malowano – wprowadzono uzupełniająco do dekoracji tapety. W ogólnym bilansie, zapotrzebowanie na ilość rolek jednak spadło.

Dodatkowo, wprowadzenie na szeroką skalę druku cyfrowego do produkcji tapet spowodowało ogromny wzrost na rynku ilości wzorów i kolekcji zarówno tapet jak i fototapet. Dystrybutorzy tapet i ich partnerzy chcąc nadążyć za trendami i chcąc sprostać różnym gustom konsumenta, zmuszeni są do wprowadzania bardzo dużej ilości nowych kolekcji. Sytuacja ta powoduje, że coraz mniejszy sens ma utrzymywanie znacznych zapasów tapet na sklepowych półkach, gdyż klienci poszukują dla siebie czegoś indywidualnego, niepowtarzalnego i zaspakajającego ich indywidualny gust. Nasze siostrzane firmy JVD i Eksim w swej ofercie posiadają ok. 30 tys. wzorów tapet dlatego ze względu na wieloletnie specjalizowanie się w dystrybucji nawet pojedynczych rolek, możemy być dla sklepu atrakcyjnym dostawcą w obecnych czasach i w przyszłości. Ale mimo tak bogatej oferty tapet, ilość sprzedawanych rolek zmniejsza się, ponieważ w dekoracji nowe trendy łączą w sobie stosowanie tapet (fototapet) oraz farb. Zauważyło ten trend już wiele sklepów, które dotychczas specjalizowały się w sprzedaży farb i w dużej części uzupełniły swoją ofertę handlową o sprzedaż katalogową tapet, odbierając w ten sposób część klientów sklepom tradycyjnie sprzedających wyłącznie tapety. Firma Eksim dla swoich najlepszych partnerów handlowych którzy specjalizują się w sprzedaży tapet, proponuje nową na polskim rynku markę farb angielskich CROWN. Ponieważ jesteśmy jedynym dystrybutorem tych farb w Polsce, nasi partnerzy którzy wprowadzą do swojej oferty farby CROWN będą mogli zaproponować swoim konsumentom kompleksową ofertę dla dekoracji ścian a dla siebie większe bezpieczeństwo handlowe i zwiększenie sprzedaży. Nowa marka farb (nieobecna dotąd w Polsce) pozwoli na zrekompensowanie spadków popytu na tapety.

Oferta Eksim jest tym bardziej atrakcyjna ponieważ zapewniamy:

- Ciągłość i pewność dostaw markowych, ekskluzywnych, najwyższej jakości farb. Fabryka Crown Paints jest największym producentem farb w Anglii. Należy do niej ok 30% angielskiego rynku detalicznego. Początki działalności fabryki zlokalizowanej w Darwen sięgają roku 1850. Crown Paints sponsoruje najbogatszą europejską ligę piłkarską – angielską Premiership League. Ich logo widniało na koszulkach zawodników drużyny Blackburn Rovers.

- Bogactwo kolorów farb gotowych: oferta farb Crown zawiera około 200 gotowych kolorów w puszkach 2,5 L i 5,0 L. Gotowe kolory pogrupowane są wg następujących kolekcji:

- Indulgence – ekskluzywne nasycone barwy z aksamitnym efektem końcowym na ścianie,

- Period Colours – tradycyjne angielskie kolory pochodzące z ponad 200-letniego archiwum Crown’a,

- Ultimate – bardzo trwałe farby do ścian, sufitów, drewna i metalu,

- Kitchen & Bathroom – specjalnej odporności do kuchni i łazienek,

- Easyclean – dla ścian o wymaganej bardzo dużej zmywalności,

- Solo – dla pokrycia powierzchni wystarcza jednokrotne malowanie,

- Fashion for Walls – zawsze aktualizowane modne kolory – ‘prosto z pokazu mody’,

- Feature Wall – kolekcja intensywnych kolorów – ‘na jedną ścianę’,

- Metallic – farba do uzyskania efektu ‘metelicznego połysku ‘,

- Suede – dla uzyskania efektu ‘ ściany z fakturą zamszu’,

- Matt & Silk – ‘flagowe produkty Crown’a matowe i satynowe’ w konkurencyjnych cenach

- Bogactwo oferty farb z mieszalnika przy zastosowaniu ‘bazy’ i ‘kolorantu’ (ok. 11 000) unikalnych kolorów.

Nowa marka farb w doskonałej jakości jest idealnym produktem jaki mogą dołączyć do swojej dotychczasowej oferty sklepy i butiki z tapetami oraz współpracujący projektanci wnętrz. Sklep z tapetami nie powinien odsyłać konsumenta ze swojego sklepu do sklepu z farbami dlatego farby CROWN do wnętrz mogą stanowić dodatkową szansę dochodową dla sklepów z tapetami.

Informacja uzupełniająca: minimum logistyczne dla farb wynosi 34 puszki po 2,5L (tj. łącznie 85L, waga ok. 120kg, dostawa na palecie) – koszt dostawy po stronie Eksim. Przy mniejszych ilościach, koszt transportu (98,00 pln netto) po stronie odbiorcy.

W chwili obecnej wprowadzana jest na rynek kolekcja tapet na zamówienia indywidualne o nazwie „Teen Cribs”, która zawiera także tapety teksturalne do malowania. Klient zamawiając tapety do malowania może od razu zamówić wybrany gotowy kolor farby Crown. Odpowiednia informacja zawarta zostanie na wewnętrznej stronie okładki katalogu. Dostępność poszczególnych kolorów sprawdzić można w wygodny sposób na platformie I-Center w kolekcji „Teen Cribs”.

Już teraz zapraszamy do składania zamówień na katalog z tapetami „Teen Cribs” zawierający pilotażową, przykładową paletę kolorów gotowych farb CROWN.

Wkrótce dostępna będzie również broszura prezentująca wszystkie gotowe kolory marki Crown pogrupowane według kolekcji i kolorów.

Po wszelkie informacje dotyczące nowych kolekcji tapet, fototapet i farb prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta pod nr tel 81 536 02 10 w. 4

W celu zapoznania się z pełna ofertą farb Crown zapraszamy na stronę producenta http://www.crownpaint.co.uk

Tagged with: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Posted in What's new in Eksim